Middlesbrough Home team Score Man Utd Away Team

• 6th Apr 2008
  • KO 13:30
  • Ground: Riverside Stadium
  • Att: 33,952
Surpriza in Premier League!! Desi cotata ca favorita certa, Manchester United s-a impiedicat in fata celor de la Middlesbrough, ramanand dupa partida jucata duminica in deplasare cu doar trei puncte avans in fata lui Chelsea.

Marcatorul de serviciu pentru trupa lui Sir Alex Ferguson, Cristiano Ronaldo, a deschis scorul in minutul 10 si parea ca Middlesbrough nu va avea altceva de facut decat sa se apere si sa incerce sa limiteze scorul. Nu numai ca gazdele au egalat, dar au si preluat conducerea: Afonso Alves a reusit o dubla spectaculoasa in minutele 35 si 56 cu doua suturi imparabile si lidera Premier League s-a vazut inexplicabil dominata.

Blazonul elevilor lui Ferguson a fost recastigat cu un sfert de ora inainte de ultimul fluier de Wayne Rooney, dar Manchester n-au reusit si golul victoriei si scorul final, 2-2, trimite pe "Stanford Bridge" vesti bune.